Komisariat w Komorowicach z nowym radiowozem

9 października 2016 3717

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak odebrał dzisiaj kluczyki do nowego radiowozu. jest to samochód marki Kia Cee'd o wartości ponad 60 tys. złotych. Został on pozyskany dzięki przychylności Prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta, który wyasygnował środki finansowe z budżetu miasta oraz Rady Miejskiej, której przedstawiciele zaakceptowali wniosek wydając stosowną uchwałę. Połowę wartości radiowozu sfinansowano ze środków budżetowych policji.Uroczyste przekazanie radiowozu odbyło się dzisiaj w siedzibie Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej przy ul. Komorowckiej 235. Nowy radiowóz służyć będzie bowiem policjantom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców bielskich Komorowic i Hałcnowa. W uroczystości uczestniczył Zastępca Prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, a także Radny Okręgu nr 1 w Bielsku-Białej Karol Markowski. To właśnie dzięki staraniom radnego, który od dłuższego czasu wielokrotnie zabiegał o zasilenie tej jednostki w sprzęt transportowy, tabor bielskiej „czwórki” powiększył się o nowoczesny radiowóz. W czasie uroczystości samochód poświęcony został przez ks. Piotra Hutnickiego z Parafii św. Jana Chrzciciela w Komorowicach.

Szef bielskiego garnizonu insp. Dariusz Matusiak podziękował przedstawicielom władz samorządowych za udzielone wsparcie, wyrażając wdzięczność za dotychczasową współpracę. Podkreślił jednocześnie, iż udzielone wsparcie finansowe z całą pewnością wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Nowa kie cee'd, w połowie sfinansowana ze środków budżetowych policji przy równorzędnym wsparciu lokalnego samorządu, kosztowała ponad 60 tysięcy złotych. Jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 135 KM. Posiada klimatyzację, 6-biegową skrzynię oraz ABS.

Komisariat w Komorowicach z nowym radiowozem • fot. KMP Bielsko-Biała, 6 zdjęć
admin

Komentarze