Wybudują plac zabaw w Komorowicach Śląskich

14 października 2016 4163

Do 15 grudnia w Komorowicach Śląskich przy Gimnazjum nr 14 ma powstać centrum-rekreacyjno parkowe. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego.

Dokumentacja projektowa - centrum rekreacyjno-parkowe2 zdjęcia


Pierwotnie centrum rekreacyjno-parkowe miało powstać na gminnej działce przy ulicy Opłotek. Choć urzędnicy z Ratusza zaakceptowali projekt w pierwotnym kształcie, to po konsultacji z autorką i dyrekcją Gimnazjum nr 14, zdecydowano o zmianie lokalizacji inwestycji.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Plac zabaw powstanie na terenie zielonym przy szkolnym boisku, czyli w miejscu, gdzie jeszcze kilkanaście lat temu najmłodszym uczniom ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 30 frajdę sprawiały zabawy na huśtawkach, zjeżdżalniach, karuzeli i w piaskownicy.

W projekcie uwzględniono wykonanie dojścia do placu zabaw od ulicy Aktorów oraz od drogi wewnętrznej szkoły. W celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiących się dzieci oraz zabezpieczenia placu zabaw przed dewastacją zaprojektowano ogrodzenie zewnętrzne placu zabaw. Inwestycja wymaga wycinki kilku drzew owocowych.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał ukończyć budowę placu zabaw w terminie do 15 grudnia 2016 roku.

admin

Komentarze