Tworzymy monografię Komorowic! Szukamy wolontariuszy

2 czerwca 2017 4175

Komorowice nie doczekały się monografii. Czas to zmienić! W maju zawiązała się nieformalna grupa, która za cel postawiła sobie stworzenie monografii naszej dzielnicy. Każda pomocna dłoń mile widziana!

Tworzymy monografię Komorowic! Poszukiwani wolontariusze • fot. archiwum Mirosława Krywulta


Temat stworzenia monografii Komorowic był poruszany w nieformalnych rozmowach mieszkańców dzielnicy, jednak nigdy nie doszło do konkretów. Pomysł spisania historii Komorowic i wydania książki powrócił na tegorocznym zebraniu sprawozdawczym Rady Osiedla Komorowice Krakowskie. O koncepcji wydania monografii Komorowic mówił były prezydent Bielska-Białej - Krzysztof Jonkisz. Pisaliśmy o tym w artykule "Miasto sfinansuje monografię Komorowic?".

Tym razem nie zakończyło się na słowach. Z inicjatywy przewodniczącego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie i członków rad osiedli Komorowice Śląskie i Biała Północ, radnych Rady Miejskiej (Leszek Wieczorek, Przemysław Drabek, Karol Markowski) oraz kilku mieszkańców Komorowic z byłym prezydentem miasta Krzysztofem Jonkiszem na czele, zawiązała się grupa, która za cel postawiła sobie doprowadzenie do stworzenia monografii Komorowic.

Tworzymy monografię Komorowic! Poszukiwani wolontariusze • fot. archiwum OSP Komorowice Śląskie


Na początku naszej działalności poszukujemy osób, które zechciałyby pomóc w tworzeniu monografii. Poszukujemy także źródeł historycznych (relacje, zdjęcia, dokumenty) oraz kontakt do osób starszych, które mogłyby podzielić się z nami wspomnieniami z dziejów Komorowic.

Wolontariuszy, którzy zechcieliby wspomóc projekt stworzenia monografii Komorowic, prosimy o kontakt z nami pod adresem kontakt@komorowice.pl.

admin/Ariel Brończyk

Komentarze