[ZDJĘCIA] Nowohałcnowska udostępniona do ruchu

15 listopada 2019 1954

W dniu 15 listopada 2019 r. udostępniona do ruchu została ulica zbiorcza KDZ-1 łącząca drogę ekspresową S52 (węzeł Rosta) z ul. Hałcnowską.

Otwarcie ulicy Nowohałcnowskiej • fot. MZD, 11 zdjęć


Budowa nowego odcinka układu komunikacyjnego miała na celu poprawę skomunikowania północnej części Bielska-Białej (Osiedle Komorowice Krakowskie, Osiedle Hałcnów) z centrum miasta oraz z drogami ekspresowymi relacji Bielsko-Biała - Cieszyn (S52) i Bielsko-Biała - Zwardoń (S1), jak również docelowo z drogą Bielsko-Biała - Mysłowice (S1) oraz Beskidzką Drogą Integracyjną (BDI).

- Droga ułatwia komunikowanie się mieszkańców Hałcnowa i Komorowic z centrum miasta i obwodnicami, cieszymy się z tego. Ta uroczystość jest kolejnym dowodem, że układ komunikacyjny naszego miasta stale się rozwija - podkreślił prezydent Jarosław Klimaszewski.

Budowa drogi miała na celu poprawę skomunikowania północnej części Bielska-Białej (Komorowice Krakowskie, Hałcnów) z centrum miasta oraz z drogami ekspresowymi relacji Bielsko-Biała - Cieszyn (S52) i Bielsko-Biała - Zwardoń (S1), jak również docelowo z drogą Bielsko-Biała - Mysłowice (S1) oraz Beskidzką Drogą Integracyjną (BDI).

Inwestycja realizowana w okresie od 6 lutego 2018 r. do 31 października 2019 r. objęła w sumie ponad 2200 m nowej drogi, której najważniejszym odcinkiem jest ponad 500-metrowa ulica zbiorcza KDZ-1.
adminźródło: MZD Bielsko-Biała

Komentarze