Przywłaszczyła rentę teściowej

20 sierpnia 2015 2029

Mieszkanka Komorowic podała listonoszowi fałszywe dane, sfałszowała podpis na kwitku i przywłaszczyła rentę teściowej. Policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o te przestępstwa. Zatrzymana miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu, bo część gotówki zdążyła już roztrwonić na zakup wódki.

Obie kobiety zamieszkują wspólnie w Komorowicach. Kiedy do drzwi mieszkania zapukał nowy listonosz z rentą starszej z pań, młodsza szybko wpadła na oszukańczy plan. Podszyła się pod teściową, sfałszowała jej podpis na potwierdzeniu odbioru i przywłaszczyła należne jej świadczenie w wysokości 900 zł.

Oszustwo wyszło na jaw po kilku dniach, kiedy seniorka upomniała się o swoją należność w urzędzie. Policjanci zatrzymali sprawczynię. Badanie stanu jej trzeźwości dało wynik blisko 3 promili alkoholu. Mundurowi odzyskali tylko część przywłaszczonej przez nią gotówki. Znaczną sumę przeznaczyła bowiem na zakup alkoholu. Zatrzymana usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.
adminźródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze