Nowy przystanek kolejowy? Wypowiedz się w ankiecie

12 maja 2021 1979

Czy w Komorowicach powinien powstać nowy przystanek kolejowy? Jeśli jesteś za takim rozwiązaniem, możesz wypowiedzieć się w konsultacjach społecznych, które na zlecenie spółki PKP PLK prowadzi konsorcjum firm: Arcadis, Infra - Centrum Doradztwa, Instytut Kolejnictwa.

fot. komorowice.pl


W związku z realizowanym na zlecenie PKP PLK projektem pod nazwą Opracowanie studium wykonalności dla zadania "Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice - Bielsko Biała - Żywiec - granica państwa" trwają konsultacje społeczne.

Ich elementem jest ankieta konsultacyjna dostępna pod adresem internetowym https://forms.gle/QLe7vxKJkBk3vWZr7 . Jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut, a odpowiedzi na pytania w większości udziela się wybierając właściwą opcję spośród kilkunastu podanych.

fot. komorowice.pl


W ankiecie można zgłaszać m.in. pomysły budowy nowych przystanków kolejowych. W naszej ocenie jeden z nowych przystanków kolejowych mógłby powstać w rejonie skrzyżowania ulicy Mazańcowickiej z ulicą Grażyńskiego, nieopodal wiaduktu kolejowego.

Ciekawym rozwiązaniem, które PKP PLK pilotażowo wprowadza z niektórymi przewoźnikami, są przystanki na żądanie. W przypadku braku pasażerów na peronie (specjalna wydzielona strefa wsiadania) lub niezgłoszenia kierownikowi pociągu zamiaru wysiadania, pociąg nie zatrzymuje się na przystanku.

W naszej ocenie przystankiem na żądanie mógłby zostać obecny przystanek przy ulicy Chochołowskiej, z którego korzystają głównie pasażerowie w godzinach szczytu dojeżdżający do zakładów pracy. Pociągi regularnie mogłyby zatrzymywać się na nowym przystanku w rejonie mostu na rzece Białej.
admin

Komentarze