A czy Ty odddałeś już głos w ObywatelskimBB?

12 października 2017 1766

Dziś rozpoczęło się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego. Potrwa do 19 października. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Komorowic do aktywnego uczestnictwa w ObywatelskimBB!

Głosować możemy na dwa sposoby. Poprzez internet na stronie www.obywatelskibb.pl oraz w tradycyjny sposób. Głosowanie tradycyjne będzie odbywać się od 12 do 19 października (za wyjątkiem soboty i niedzieli) w siedzibie Rady Osiedla Komorowice Krakowskie (ul. Olimpijska 16) i w siedzibie Rady Osiedla Komorowice Śląskie (ul. Katowicka 65) w godzinach 16.00-17.00

Projekty ogólnomiejskie

Wał rzeki Białej, na którym może powstać ścieżka rowerowa • fot. komorowice.pl


1. Ścieżka rekreacyjna wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach Śląskich - to znany już projekt budowy ścieżki rekreacyjnej o długości ok. 1200 mb, zlokalizowanej na wałach rzeki Białej w Komorowicach Śląskich stanowiąca przedłużenie istniejącej ścieżki wzdłuż ul. Grażyńskiego. W minionej edycji budżetu obywatelskiego projekt zdobył ponad 1000 głosów i był bliski realizacji. Wartość projektu: 425 tys. zł.

2. Ratują, szkolą się i integrują społeczność lokalną. Modernizacja 4 OSP Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP: Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, i Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka - projekt zakłada m.in wymianę lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczego w OSP Komorowice Śląskie, OSP Komorowice Krakowskie i OSP Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka. Więcej o projekcie w artykule "Strażacy z Komorowic chcą wymienić lekkie wozy".
Wartość projektu: 500 tys. zł.

Samochód lekki OSP Komorowice Krakowskie • fot. komorowice.pl


Projekty osiedlowe

Komorowice Krakowskie

W Komorowicach Krakowskich zgłoszono tylko jeden projekt. To koncepcja budowy dwutorowej bieżni lekkoatletycznej zakończonej zeskokiem do skoku w dal przy Szkole Podstawowej nr 29. Koszt budowy bieżni autorka projektu wyceniła na 100 tys. złotych. Projekt przeszedł pozytywną weryfikację urzędników i zostanie bezpośrednio skierowany do realizacji. Stanie się tak, gdyż w Komorowicach Krakowskich zgłoszono tylko jeden projekt osiedlowy.

Szkoła Podstawowa nr 29 w przyszłym roku zyska bieżnię • fot. komorowice.pl


Komorowice Śląskie

Inaczej sprawa ma się w Komorowiach Śląskich, gdzie do wyłonienia projektów, które zostaną skierowane do realizacji, niezbędne będzie głosowanie mieszkańców. Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Komorowicach Śląskich dopuszczono trzy projekty:

Rozbudowa bieżni do 120 metrów została wyceniona aż na 80 tys. złotych • fot. komorowice.pl


1. Rozbudowa bieżni lekkoatletycznej do 120m przy Gimnazjum nr 14 - przedłużenie istniejącej bieżni dwutorowej do 120m II. Wykonanie projektu bieżni długodystansowej o promieniach łuków 21m/23,5m. Wartość projektu: 80 tys. zł.

Jeden z projektów w Komorowicach Śląskich zakłada rozbudowę placu zabaw


2. Rozbudowa placu zabaw przy Gimnazjum nr 14 - rozbudowa istniejącego placu zabaw na terenie Gimnazjum nr 14 o dodatkowe urządzenia. Wartość projektu: 40 tys. zł.

Najtańszy projekt w Śląskich dotyczy montażu monitoringu na budynku miejscowej OSP • fot. komorowice.pl


3. Monitoring budynku OSP Komorowice Śląskie - monitoring oparty o 6 kamer. 5 pkt zlokalizowanych na zewnątrz budynku + 1 pkt. Wewnątrz monitorujący pomieszczenie biurowe OSP oraz sale spotkań RO Komorowice Śląskie. Komputer niezbędny do rejestracji oraz weryfikacji nagrań z kamer. Wartość projektu: 10 tys. zł.
admin

Komentarze