Akcja Archiwizacja. Czekamy na zdjęcia, dokumenty, wspomnienia

17 lutego 2018 4244

Stowarzyszenie Komorowice zostało oficjalne zarejestrowanie! Pierwszą akcją stowarzyszenia, które za cel obrało stworzenie monografii Komorowic, jest "Akcja Archiwizacja". W niedzielę 25 lutego członkowie Stowarzyszenia Komorowice będą gromadzili zdjęcia, dokumenty i wspomnienia mieszkańców mogące poszerzyć wiedzę o historii Komorowic.

Szkoła Podstawowa w Komorowicach Śląskich. I połowa lat 70. • fot. Kronika Gminy Komorowice


Akcja odbędzie się 25 lutego w siedzibie Rady Osiedla Komorowice Krakowskie (Dom Kultury, ulica Olimpijska 16) w godzinach 8.30 - 13.30. Na miejscu członkowie Stowarzyszenia Komorowice będą oczekiwać na osoby, które posiadają zdjęcia, dokumenty, wspomnienia związane z Komorowicami.

- Interesują nas wszystkie materiały, które mogą przyczynić się do poszerzenia wiedzy o Komorowicach. Bardzo liczymy na pomoc mieszkańców Komorowic, bo to nasz pierwszy krok w tworzeniu monografii - mówi Roman Szabla, prezes Stowarzyszenia Komorowice.

Warto wspomnieć, że wszystkie materiały, które zostaną udostępnione przez mieszkańców, tego samego dnia zostaną zwrócone. - Na miejscu będziemy wykonywać skany i zdjęcia materiałów, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o rodzinne pamiątki, bowiem po wykonaniu "odbitek", zostaną zwrócone właścicielom. Zachęcamy również seniorów z Komorowic o dzielenie się wspomnieniami. W trakcie dyżurów w Domu Kultury jedna osoba będzie gotowa na rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Komorowic - dodaje Ariel Brończyk, wiceprezes stowarzyszenia.

Celem "Akcji Archiwizacji" jest zebranie materiałów, które będą wykorzystane w tworzeniu planowanej pracy o historii naszej dzielnicy.

Zachęcamy do polubienia strony Stowarzyszenia Komorowice na Facebooku. Już wkrótce na portalu komorowice.pl pojawi się specjalna, dedykowana stowarzyszeniu zakładka. Ze Stowarzyszeniem Komorowice można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej stowarzyszenie@komorowice.pl. Pod ten adres można przesyłać również materiały.

admin

Komentarze