Negatywna opinia dla projektu budowy kładki na Kromparku

12 sierpnia 2020 1437

Spośród 69 zgłoszonych w tej edycji projektów Budżetu Obywatelskiego zespół ds. weryfikacji projektów ocenił pozytywnie lub pozytywnie z uwagami 51 propozycji. Autorzy projektów ocenionych negatywnie mogą do 14 sierpnia złożyć odwołanie do prezydenta miasta.

fot. komorowice.pl


W Komorowicach Krakowskich zgłoszono dwa osiedlowe projekty: budowę kładki dla pieszych na potoku Kromparek oraz rewitalizacje przestrzeni sprotowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 29.

Zespół ds. weryfikacji projektów negatywnie zaopiniową budowę kładki. Przypominamy, że chodzi o przeprawę przez potok Kromparek na wysokości stawów przy ulicy Romańskiej. Kładka miała powstać na miejscu zlikwidowanej kilka lat temu przeprawy.

Negatywne stanowisko w tej sprawie wydał Miejski Zarząd Dróg oraz wydziały Gospodarki Miejskiej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego.

- Z uwagi na konieczność uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie obiektu na cieku wodnym oraz skomplikowane procedury administracyjne związane z jego uzyskaniem, nie ma możliwości w jednym roku budżetowym wykonać dokumentacji projektowej, uzyskać
niezbędne decyzje administracyjne oraz zrealizować roboty budowlane
- informuje MZD.

Z kolei urzędnicy zwrócili uwagę na fakt, że nieruchomości, na których mogłaby powstać kładka, znajuja się na działkach prywatnych oraz Skarbu Państwa.

- Po ewentualnym uregulowaniu stanu terenowoprawnego, konieczne może okazać się zawarcie umowy użytkowania gruntu - na którym zlokalizowana będzie wnioskowana kładka - pomiędzy Gminą Bielsko-Biała a Wodami Polskimi - czytamy w uzasadnieniu negatywnej opinii.

Pozytywną opinię otrzymał natomiast projekt, który zakłada rewitalizację asfaltowego boiska przy SP29. Obiekt ma zyskać nawierzchnię poliuretanową.

Z kolei w Komorowicach Śląskich pozytywne opinie otrzymały oba zgłoszone przez mieszkańców projekty: rozbudowa bieżni lekkoatletycznej przy SP30 oraz remont zaplecza kuchennego i toalet w remizie OSP Komorowice Śląskie.
admin

Komentarze